Нововасилівський НВК «Гармонія»
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
В 2-А КЛАСІ
РОЗВИТОК ЗВЯЗНОГО МОВЛЕННЯ.
РОЗІГРУВАННЯ У РОЛЯХ ДІАЛОГІВ З ТЕМИ «ВІДВІДУВАННЯ ЛІКАРНІ»
Підготувала
вчитель початкових класів
Фефелова АА
2016-2017 навчальний рік
Тема: Розвиток зв'язного мовлення . Розігрування у ролях діалогів з теми «Відвідування лікарні»
Мета: збагатити словниковий запас учнів, активізувати розумову діяльність, розвивати вміння виконувати різні соціальні ролі, пропагувати здоровий спосіб життя, формувати вміння створювати діалоги за поданими фразами
Обладнання : телевізор, картки з ключовими фразами-підказками, іграшкова «Лікарня», пакунки від медичних препаратів, картки хворого, талони, направлення на лікування. Рецепти. Штучні гроші
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя. Введення Чаклунок.
Діти, сьогодні на уроці розвитку зв’язного мовлення ми , як завжди, будемо вчитися розмовляти один з одним, поводити себе ввічливо, але впевнено, в різних життєвих ситуаціях. І знову до нас завітають дві Чаклунки.
- Пригадайте, як їх звуть?
- А що вони роблять?
- Як можна зняти чари з зачарованої людини?
- Яким чином можна зробити чарівні підказки?
Зазвичай Балакуха та Мовчунка ховаються від нас й роблять свої пакості тихесенько. Але дівчинка з шостого класу Діана Калмикова підгледіла та намалювала їхні портрети. Ось вони, діти.
ІІ. Перехід до теми уроку
- Перегляд уривку з мультфільму « Маша лікує Мишка»
- Бесіда
- Чому не можна займатись самолікуванням?
- Куди треба звертатися у разі захворювання?
- Які спеціалісти працюють в поліклініці?
ІІІ. Підготовка до інсценування життєвих ситуацій
- Розподіл основних ролей ( реєстратор, педіатр, фізіотерапевт, аптекар)
- Займання «робочих місць» учнів з основними ролями
- Розподіл діалогічних ролей ( за картками-підказками з позначками різного кольору)
ІѴ. Розігрування діалогічних ролей за сюжетами
- Сюжетно-рольова гра « В реєстратурі»
- Сюжетно-рольова гра « Відвідування педіатра»
- Сюжетно-рольова гра «Відвідування фізіотерапевта . Хвороби спини»
- Відеофізкультхвилинка « Зарядка для правильної постави»
- Сюжетно-рольова гра « В аптеку за ліками»
- Сюжетно-рольова гра « Відвідування фізіотерапевта хворих з розладами зору»
- Відеогімнастика та масаж для очей
Ѵ. Домашнє завдання
- дізнатися, які ще спеціалісти працюють в лікарні
ѴІ. Рефлексія
- Бесіда
- Чи сподобався вам урок?
- Чим саме?
- Хто з вас по закінченні уроку вирішив в майбутньому працювати лікарем якогось з профілів чи аптекарем? Чому?
- Логічна гра « Пастки Чаклунок»
Діти, Чаклунки зачарували і вашу вчительку теж. Допоможіть, зніміть з мене чари. Якщо ви почуєте невірні твердження, виправте мене за допомогою чарівних підказок
- Зуби лікує педіатр.
- До стоматолога звертаються з розладами зору.
- В лабораторії лікують хвороби спини.
- Фізіотерапевт робить масаж.
- В регістратурі купують ліки.
- Медична сестра в регістратурі видає хворим картки та талончики.
- Педіатр лікує маленьких дітей.
- В аптеці працює фізіотерапевт.
- Фармацевт – це хірург.
- Відповідь на запитання
Подумайте і зробіть висновок: що треба робити, щоб якомога рідше звертатися за допомогою до лікарів?
|